Najlepsze blogi firmowe

Choć codziennieHR ma za zadanie promować blogi niezależne, byłoby szkodą dla odbiorców, gdybyśmy nie wspomnieli również o najlepszych blogach firmowych poruszających tematykę HR, EB i rekrutacji.

Oto nasze propozycje:

 

HR Contact

Na blogu HR Contact można ostatnio odnaleźć nowe treści dla rekruterów co środę. Są krótkie, praktyczne i traktują o takich tematach jak współpraca zespołu wewnętrznego z agencją, rekrutera z Hiring Managerem czy z kandydatem. Pojawiły się również treści dotyczące wyszukiwania kandydatów – wszystko to sprawia, że blog jest coraz ciekawszym kompendium wiedzy.

 

Blog Humeo

Humeo to agencja rekrutacyjna związana z branżą IT, ale treści pojawiające się na blogu mają dość uniwersalny charakter. Wpisy podejmują tematy związane np. z rekrutacją pracownikó z Ukrainy czy wyzwaniem związanym z zatrudnianiem wyjątkowych talentów – wszystkie ujęte w wyjątkowo rzeczowy sposób. Zdecydowanie polecamy Waszej uwadze! 🙂

 

Blog GoldenLine

GoldenLine jest znane nie tylko z publikowania własnych ciekawych treści branżowych, ale także cotygodniowych przeglądów mediów i wpisów gościnnych od bardzo szerokiego grona praktyków w HR i EB. Treści publikowane są regularnie i z pewnością warte uwagi.

 

Blog Great Digital

Jeśli znacie Martę Dobrzańską i serię spotkań reInventHR, to zapewne Great Digital też nie jest Wam obce. Na blogu znajdziecie wiele ciekawych kejsów, relacji z wydarzeń branżowych, a wszystkie one skoncentrowane są głównie wokół EB z nutką analityki 🙂

 

Blog No Fluff Jobs

No Fluff Jobs to portal z ogłoszeniami o pracy dla kandydatów z branży IT. Jego zespół publikuje zarówno treści przeznaczone dla kandydatów (rekruterzy, może warto od czasu do czasu podzielić się nimi z kandydatami?), ale też dla HRowców. Wpisy koncentrują się na branży IT i stanowią często zestawienia pomysłów zwiazanych z rekrutacją, HRem, działaniami EBowymi.

 

Wyzwania HR

Wyzwania HR to cykl spotkań dla rekruterów, HRowców i EBowców, ale też ciekawy blog pełny interesujących treści. Wśród nich pojawiają się często przeglądy – książek, raportów branżowych, studiów, czyli wszystkiego tego co profesjonaliście z branży może pomóc we własnym rozwoju.

 

Masz do zgłoszenia ciekawą pozycję, której zabrakło na naszej liście? Napisz!