Rekrutacja i social media

Blogi poświęcone zagadnienim związanym z rekrutacją: od wyszukiwania kandydatów, przez metody selekcji, po onboarding. Jeśli Twoje obowiązki uwzględniają pozyskiwanie nowych pracowników, z pewnością odnajdziesz tu treści dla siebie!

 

Kasia Borowicz

Blog poświęcony w znacznej mierze praktycznym rozwiązaniom rekrutacyjnym, narzędziom stosowanym w rekrutacji i metodom wyszukiwania kandydatów. Czasem również refleksje autorki.

Error: Feed has an error or is not valid

 

Ministerstwo Talentu

Blog poświęcony refleksjom na temat pracy rekrutera, często czerpiący inspiracje z rozwiązań stosowanych w branży IT. Ze względu na to, że autorka pracuje w Londynie, prezentuje ciekawą „polsko-zagraniczną” perspektywę.

 

Doris in social media

Pewien powiew świeżości i mnóstwo entuzjazmu wprowadza do blogosfery aktywny od zeszłego roku blog Doris. Znajdziecie na nim bardzo konkretne wskazówki dotyczące rekrutacji i sourcingu, ciekawe rozwiązania personal brandingowe i refleksje związane z rekrutacją. Zdecydowanie jeden z tych blogów, które każdy rekruter znać powinien 🙂

 

UnderstandIT

To nowy blog powstały pod koniec 2017 roku i od razu zasługujący na Waszą uwagę! Autorka rozpoczęła swoją przygodę z rekrutacją w IT już jakiś czas temu, dziś jest na dobre zapoznana z branżą. Postanowiła podzielić się zdobytą wiedzą z innymi – na blogu znajdziecie wpisy dotyczące rekrutacji, ale też pozwalające lepiej zrozumieć branżę i specyfikę pracy kandydatów w IT.

 

Świadoma rekrutacja

Wyjątkowo ciekawy blog dedykowany rekruterom IT, którzy chcą lepiej zrozumieć swoich kandydatów. Co ciekawe, blog powstał w podobnym czasie co poprzednia propozycja. Oba wspaniale się uzupełniają i stanowią rewelacyjne źródło wiedzy dla każdego rekrutera, któremu przychodzi zmierzyć się z rekrutacją w branży technologicznej!

 

Karolina Latus 

Blog o tematyce rekrutacyjnej od praktykującej rekruterki – czego chcieć więcej? Odrobiny marketingowego podejścia! Karolina (organizatorka wydarzeń HR na deser) wspaniale łączy te dwie perspektywy, edukując rekruterów w podstatowym i bardziej zaawansowanym zakresie.

Error: Feed has an error or is not valid

 

Blog Rekrutacyjny

Aktywny od lat blog poświęcony rekrutacji, pracy i karierze w IT. Jeśli rekrutujecie w tym sektorze, na pewno odnajdziecie tu ciekawe treści.

 

Dobra rekruterka

To niedawno powstały blog, który na pewno warto obserwować! Autorka prezentuje ciekawą perspektywę poruszając zagadnienia znane wszystkim z codziennej pracy w rekrutacji. Trzymamy kciuki za powstawanie kolejnych interesujące treści!

 

Jacek Krajewski

Blog poświęcony sprawom marki osobistej i jej wpływowi na pracę w rekrutacji. Praktyczne rozwiązania, narzędzia budowania wizerunku oraz nowinki z Polski i zagranicy