Najlepsze blogi firmowe

Choć codziennieHR ma za zadanie promować blogi niezależne, byłoby szkodą dla odbiorców, gdybyśmy nie wspomnieli również o najlepszych blogach firmowych poruszających tematykę HR, EB i rekrutacji.

Oto nasze propozycje:

 

HR Contact

Na blogu HR Contact można ostatnio odnaleźć nowe treści dla rekruterów co środę. Są krótkie, praktyczne i traktują o takich tematach jak współpraca zespołu wewnętrznego z agencją, rekrutera z Hiring Managerem czy z kandydatem. Pojawiły się również treści dotyczące wyszukiwania kandydatów – wszystko to sprawia, że blog jest coraz ciekawszym kompendium wiedzy.

 

Blog Humeo

Humeo to agencja rekrutacyjna związana z branżą IT, ale treści pojawiające się na blogu mają dość uniwersalny charakter. Wpisy podejmują tematy związane np. z rekrutacją pracowników z Ukrainy czy wyzwaniem związanym z zatrudnianiem wyjątkowych talentów – wszystkie ujęte w wyjątkowo rzeczowy sposób. Zdecydowanie polecamy Waszej uwadze! 🙂

 

Blog HRlink

Blog HRlink ruszył w tym roku z kopyta i stanowi już pokaźny zbiór wiedzy i inspiracji. Wpisy są konkretne, poruszają ważne dla rekruterów kwestie i wykraczają poza tematykę narzędziową, stanowiąc wspaniałe źródło wiedzy dla każdego rekrutera. Regularnie publikowane wpisy na pewno dostarczą Wam wiedzy.

 

Blog brand&people

Dla tych z Was, którzy poszukują inspiracji Employer Brandingowych mamy również ciekawą propozycję. Blog jest aktywny już od kilku lat, dzięki czemu stanowi zbiór wielu interesujących wpisów poświęconych tej tematyce. Nie tracą na aktualności mimo upływu czasu, więc zdecydowanie warto się z nimi zapoznać.

 

Blog eRecruiter

eRecruiter cieszy się rozpoznawalną w Polsce marką, nie każdy jednak pamięta, że firma prowadzi też bloga dla rekruterów. Znajdziecie tu dość regularnie publikowane wpisy związane przeważnie z funkcjonowaniem systemu, ale też szerszą perspektywą rekrutacyjną.

 

Blog GoldenLine

GoldenLine jest znane nie tylko z publikowania własnych ciekawych treści branżowych, ale także cotygodniowych przeglądów mediów i wpisów gościnnych od bardzo szerokiego grona praktyków w HR i EB. Treści publikowane są regularnie i z pewnością warte uwagi.

 

Blog No Fluff Jobs

No Fluff Jobs to portal z ogłoszeniami o pracy dla kandydatów z branży IT. Jego zespół publikuje zarówno treści przeznaczone dla kandydatów (rekruterzy, może warto od czasu do czasu podzielić się nimi z kandydatami?), ale też dla HRowców. Wpisy koncentrują się na branży IT i stanowią często zestawienia pomysłów zwiazanych z rekrutacją, HRem, działaniami EBowymi.

 

Blog Great Digital

Jeśli znacie Martę Dobrzańską i serię spotkań reInventHR, to zapewne Great Digital też nie jest Wam obce. Na blogu znajdziecie wiele ciekawych kejsów, relacji z wydarzeń branżowych, a wszystkie one skoncentrowane są głównie wokół EB z nutką analityki 🙂

 

Wyzwania HR

Wyzwania HR to cykl spotkań dla rekruterów, HRowców i EBowców, ale też ciekawy blog pełny interesujących treści. Wśród nich pojawiają się często przeglądy – książek, raportów branżowych, studiów, czyli wszystkiego tego co profesjonaliście z branży może pomóc we własnym rozwoju.

 

Blog Traffit

To jedyny blog na naszej liście publikowany po angielsku – pisany jednak przez twórców polskiego narzędzia ATS. Znajdziecie tu informacje o tym jak dobierać ATS, z jaką inwestycją się wiąże, jak z niego korzystać – jeśli więc potrzebujecie wiedzy narzędziowej, warto tu zajrzeć.

 

Masz do zgłoszenia ciekawą pozycję, której zabrakło na naszej liście? Napisz!