W jednej chwili, z dnia na dzień przenieśliśmy się z biur, gdzie mieliśmy często dostosowane do pracy stoły i fotele, no i zaczęliśmy pracować z domów. Część z nas pewnie już od dawna pracuje zdalnie, ale dla części to nowość. Ale nawet Ci, którzy pracują z domu od dawna nie zawsze wiedzą jak zadbać o siebie, jak zapewnić sobie w domu dobry komfort pracy bez narażania na kontuzje swojego kręgosłupa. Dlatego właśnie w dzisiejszym odcinku porozmawiam z moim gościem o tym jak zadbać o zdrowie swoje i zdrowie naszych pracowników.
Do tej rozmowy zaprosiłam Marka Kusia – trenera personalnego specjalizującego się w treningu, przygotowaniu motorycznym, jak również w dietetyce i terapii manualnej. Marek w swojej pracy kładzie duży nacisk na prozdrowotne aspekty treningu. Jest utytułowanym zawodnikiem Parkour i Freerun – osiągał nieprzeciętne wyniki na zawodach krajowych i międzynarodowych. Ponadto uprawia gimnastykę, sztuki walki, crossfit, wspinaczkę, downhill i uwielbia nowe ekstremalne wyzwania.
Mój gość jest również trenerem przygotowania motorycznego kadry Polski juniorów w gimnastyce sportowej i indywidualnych zawodników innych dyscyplin. Pracuje zarówno z klientami indywidualnymi jak i biznesowymi, szkoli trenerów w całej Polsce, założył „Move Therapy” oraz nagrywa podcast „Kultura Ruchu”.
Marek opowie nam:

– O tym jak w prosty sposób zadbać o komfort pracy w domu;
– W co warto zainwestować aby poprawić sobie warunki pracy;
– O przerwach w pracy i ćwiczeniach jakie możemy robić w jej trakcie;
– Da nam kilka wskazówek jak zadbać o ogólną aktywność fizyczną;
– Oraz podpowie na co zwrócić uwagę w naszej diecie przy biurku.

Marka możecie znaleźć klikając na poniższe linki:

IG: https://www.instagram.com/movement.therapist/
Strona www: https://movetherapy.pl
Podcast Kultura Ruchu: https://tiny.pl/7qdc9

Zachęcam Was również na zasubskrybowania mojego podcastu na Waszym ulubionym kanale 🙂
I zapraszam Was również do mnie na LinkedIn (https://www.linkedin.com/in/agnieszkawidacka/) oraz na Instagram (https://www.instagram.com/fit_hrka/) – dzięki temu będziecie na bieżąco z ciekawymi zagadnieniami HR’owymi (również związanymi ze zdrowiem za biurkiem ;-))
Serdecznie zapraszam!

Posłuchaj podcastu na spreaker.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.